آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 403802
  • تعداد بازدید از این صفحه: 165416
  • تعداد بازدید امروز: 66
  • تعداد کاربر آنلاین: 2

 

اخبار اصلی

برای نخستین باردرکشوراجرای طرح(( معنادرمانی گروهی))درمیان مددجویان جرایم سنگین زندان مرکزی تبریز

 

نظر به بیانات ریاست محترم سازمان زندان های کشور، مبنی بر ارتقاء میزان سلامت روانی مددجویان وکاهش رفتارهای پرخطر، کلینیک مشاوره و روان شناسی زندان مرکزی تبریز طرح معنا درمانی گروهی را بر روی جامعه مددجویان جرایم سنگین اجرا نمود.  


به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی ، علی استادی مدیر زندان مرکزی تبریز با اشاره به اینکه این طرح برای نخستین باردرسازمان زندان های کشور در زندان مرکزی تبریزاجرا گردید به تشریح تاریخچه و چگونکی این طرح در زندان تبریز پرداخت وافزود:
معنادرمانی (Logo Therapy) که در زمره رویکردهای درمانی مبتنی بر موج سوم روان درمانی قرار دارد، یک روش درمانی است که توسط ویکتور فرانکل بنیان گذاشته شد.
وی ادامه دادند:  مفروضه اساسی این روش درمانی این است که انسان موجود محدودی نیست که رفتارش در قالب شرایط، قابل پیش بینی باشد. این روش درمانی، معناجویی را رمز سلامتی انسان¬ها می¬داند و بر این باور است که رنج، درد و مرگ بخش جدایی ناپذیر زندگی افراد بوده و گریزی از آن نیست، همه افراد باید تلاش کنند معنی رنج را بفهمند و به این نگرش دست یابند که زندگی کردن رنج بردن است، به بیان دیگر، معنادرمانی شرایط سخت را موهبتی می¬داند جهت یافتن معنای زندگی.  
استادی با تاکید بر اینکه اجرای طرح حاضر، در دومرحله صورت پذیرفته تشریح کرد:در مرحله اول بر اساس تحقیق میدانی و مصاحبه کیفی، میزان سلامت روانی بند جرایم سنگین زندان تبریز مورد بررسی قرار گرفت.
وی در ادامه افزود: در مرحله دوم جهت ارتقاء هر چه بیشتر سلامت روانی در بین این مددجویان، طرح معنا درمانی گروهی طی 10جلسه اجراگردید.
استادی با اشاره به روش آموزش معنا درمانی خاطر نشان کرد: برای اجرای بهتر این درمان، کتاب "انسان درجستجوی معنا"ی ویکتورفرانکل به صورت بخش بخش به مددجویان تدریس شد.
 شایان ذکر است : برای حصول نتایج بهترازطرح مزبور، از روش های خاطره درمانی(Memory Therapy)، نوشتن درمانی (Writing Therapy) وکتاب درمانی (Book Therapy)  نیزاستفاده گردیده است.

 

 گروه: اخبار اصلی   تعداد بازدید: 493   تاریخ خبر: 14:34:23 1394/09/01   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  کارگاه آموزشی خلاقیت و نوآوری ویژه بانوان کارمند اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی برگزار شد
  مدیرزندان مرکزی تبریز: آموزش مهارتهای فنی وحرفه ای به زندانیان ازمهمترین اولویتها درزندان می باشد.
  مرکز یادگیری محلی در زندان تبریز راه انداری می شود
  تقدیر دادستان مراغه از تلاش های رئیس و مسئولین زندان مراغه
  کسب رتبه دوم فعالیتهای مربوط به اقامه نماز توسط زندان میانه
  مسابقات فوتبال دهه ولایت اداره کل زندانها ی استان آذربایجان شرقی
  غبار روبی مزار شهداء توسط یگان حفاظت اداره کل زندانهای استان
  حضور یگان حفاظت اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی در نماز عبادی سیاسی جمعه